TLAKOVÉ NÁDOBY

TLAKOVÉ NÁDOBY

Naša spoločnosť sa zaoberá výrobou tlakových nádob určených hlavne na umiestnenie v regulačných staniciach zemného plynu v zmysle STN EN 12 186 ( STN 38 6417). Jedná sa filtre zemného plynu a teplovodné výmenníky certifikované a vyrábané podľa smernice Európskeho parlamentu a Rady 2014/68/EU, modul B1+F (NV 1/2016 Z.z.)


FILTRE PLYNOVÉ

POPIS

Filter je určený pre odlučovanie tuhých mechanických nečistôt z pretekajúcej plynnej pracovnej látky zemného plynu podľa STN EN ISO 13443, propánu, butánu a propán-butánu.
Filter je určený pre regulačné stanice zemného plynu a pre regulačné, meracie a iné zariadenia. Filter splňujete chemické požiadavky na zariadenie pre filtráciu plynu podľa TPG 959 01. Konštrukcia filtra splňuje ustanovenia STN EN 12186. Konštrukcia, prevedenie, výroba a skúšky spĺňajú ustanovenia STN EN 13445.

 

POUŽITIE

Plynový filter je jednopriestorová tlaková stojatá nádoba určená k filtrácii zemného plynu. Teleso filtra je vyhotovené z bezošvej trubky. Do telesa filtra je vovarené vstupné a výstupné hrdlo. Hrdlá sú opatrené prírubami pre možnosť osadenia tlakovej nádoby do technologického celku a nátrubkami pre meranie diferenčného tlaku. Spodná časť telesa je uzatvorená klenutým dnom , ktoré je opatrené návarkom s guľovým uzáverom pre vypúšťanie odlúčených mechanických nečistôt a kondenzátov počas prevádzky. Horná časť telesa je opatrená prírubovým spojom so zaslepenou prírubou, s hrubou tesniacou lištou. Dokonalé spojenie prírubového spoja zabezpečia skrutky, matice a podložky. Vo vnútri telesa je umiestnený filter s filtračnou tkaninou navinutou v troch vrstvách, alebo keramickou vložkou. Teleso filtračnej vložky dosadá cez tesnenie na prírubu filtračnej vložky. Na plášť filtra je uchytený výrobný štítok, nohy pre ustavenie na rám regulačnej stanice a smerový štítok.

Tlakove nadobyVmennk

 

TEPLOVODNÉ VYMENNÍKY

POPIS
Výmenník je určený na ohrev plynu pred redukciou na nižší pretlak. Plyn prúdiaci trubkovnicou je ohrievaný teplou obehovou kvapalinou (voda alebo voda s nemrznúcou kvapalinou) prúdiacou v medzi trubkovom priestore.
Tepelný výmenník je určený pre regulačné stanice zemného plynu a pre regulačné, meracie a iné zariadenia. Tepelný výmenník splňuje ustanovenia STN EN 12186. Konštrukcia, prevedenie, výroba a skúšky spĺňajú ustanovenia STN EN 13445.

 

POUŽITIE

Výmenník tepla je dvojpriestorová (vodný a plynový) tlaková stojatá nádoba určená k predohrevu zemného plynu. Spodná časť výmenníka – plynová komora je tvorená plášťom z trubky, dole uzatvorená klenutým dnom a hore ukončená prírubou. Do plášťa plynovej komory je vovarené vstupné a výstupné hrdlo. Plynová komora je predelená prepážkou oddeľujúcou vstup a výstup plynu. V klenutom dne tejto komory sú vovarené hrdlá umožňujúce odkalenie týchto oddelených priestorov. Nad plynovou komorou je vodný priestor. Vodný priestor je tvorený plášťom z trubky, ktorý je hore ukončený klenutým dnom a dole prírubou. Do trubkového plášťa vodnej komory sú vsadené vodné hrdlá. Medzi prírubami plynovej a vodnej komory je zovretá rúrkovnica so zväzkom U trubiek. Trubky sú na rúrkovnicu privarené. Z hľadiska bezpečnosti je vodný priestor dimenzovaný na plný prevádzkový tlak plynu. Dokonalé spojenie prírubového spoja medzi plynovým a vodným priestorom zabezpečia pevnostné skrutky, matice a podložky. Na plášť výmenníka je uchytený výrobný štítok, nohy pre ustavenie na rám regulačnej stanice a smerový štítok.

Demo Information

All content and images shown on this site is for demo, presentation purposes only. This site is intended to exemplify a live website and does not make any claim of any kind to the validity of non-Shape5 content, images or posts published. Stock photography was purchased from shutterstock.com for this demo only, and is not included with this template. You may not use these images for your own use without purchase. Links will be provided for some images if you wish to purchase them from their copyright owners.

Site Shaper Available

Do you need a website up and running quickly? Then a site shaper is just what you are looking for. A Site Shaper is a quick and easy way to get your site looking just like our demo in just minutes Make an exact copy of this demo with very little effort, except stock photography. Learn More...

Upcoming Events

11.10.2012

Proin magna mi, porttitor eget loboris sit amet, bibendum id orci. Nam arius mollis.

12.15.2012

Suspendisse in ipsum ut magna pharetra aliquet non sodales velit. Proin pellenesque.

Contact Us

Aenean quis mollis augue. Mauris condimentum, erat in suscipit pretium, libero odio tempus magna, quis.Condi ipsum lorem iaculis.

555-555-1212

 

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.